Dažniausiai užduodami klausimai - Betono zona, UAB

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Kaip pasirinkti tinkamą SINAK® produktą?

Renkantis produktą reikėtų atsižvelgti į jo panaudojimo galimybes. Visa naudinga informacija pateikiama žemiau esančioje lentelėje. Jei turite papildomų klausimų - prašome kreiptis tiesiai į mus.

Panaudojimas S-102™ VC-5™ Densifier™ HLQ-125™ Relay™ ColorCap™ HS-20™ HS-30™
Betonas
Paviršiaus atsparumas druskos tirpalams
Požeminis / Hidroizoliacija
Vertikalus betonas / Betoninės lubos
Spalvotas betonas
Kietėjančio betono priežiūra (curing)
Tinkas
Blokai
Gipsas
Metalo paviršius
Drėgmės prasiskverbimo kontrolė
Šarmingumo kontrolė
Mūras
Paviršiaus remontas/restauravimas
Asfaltas
Trapumas (dulkėjimas)
Betono mikro porėtumas
Atsparumas dėmėms

2. Kietėjančio betono priežiūra (angliškai „curing), kas tai?

Sumaišius cementą su vandeniu prasideda hidratacijos reakcija, kurios metu, cementui reaguojant su vandeniu, formuojasi kalcio silikatai - betono tešla pradeda kietėti. Nuo to, kaip sėkmingai vyksta hidratacijos reakcija, priklauso galutinės betono savybės: stipris, tūrio stabilumas, skysčių įgeriamumas, atsparumas šalčio-šilumos ciklams, mechaniniam išdilimui, paviršiaus aižėjimui, lupimuisi ir skylučių susidarymui.

Kietėjančio betono priežiūros metu yra kontroliuojamas drėgmės kiekis ir jos garavimo greitis. Tinkamai prižiūrint kietėjantį betoną, yra užtikrinama, kad drėgmė išsilaikytų kuo ilgiau ir betonas pasiektų savo optimalias savybes.

Betono, kuriam buvo atlikta standartus atitinkanti priežiūra jo kietiejimo metu, stipris yra 50% didesnis nei betono, kuriam nebuvo atlikta standartus atitinkanti priežiūra. Norint pasiekti užsibrėžtas betono stiprio ir atsparumo charakteristikas – tinkama kietėjančio betono priežiūra yra privaloma.

3. Kada reikia pradėti kietėjančio betono priežiūrą?

Kietėjančio betono priežiūrą reikia pradėti iš karto pabaigus betono apdailą. Betono kietėjimui ir priežiūros pradžiai įtakos turi temperatūra, vėjas ir oro drėgmė. Esant aukštesnei temperatūrai, stipriam vėjui ar mažai oro drėgmei – betonas drėgmės netenka greičiau, todėl kietėjančio betono priežiūra turi būti atidžiau konktroliuojama.

4. Kokie yra kietėjančio betono priežiūros būdai?

Yra trys dažniausiai naudojami būdai, skirti kietėjančio betono priežiūrai atlikti:

1. Drėgmės ant betono paviršiaus išlaikymas. Betonas pastoviai drėkinamas kietėjimo metu. Tai galima pasiekti sukuriant vandens patvankas, liejant betoną vandeniu ar sukuriant vandens dulksną virš betono paviršiaus.

2. Sulaikant kaip įmanoma daugiau drėgmės betono mišinio viduje. Tai galima pasiekti dengiant betoną drėgmei nepralaidžia plėvele

3. Purškiant arba tepant specialias betono priežiūrai skirtas priemones, mažinančias drėgmės garavimą.

Kietėjančio betono priežiūra naudojant vandenį – šis būdas, jei yra tinkamai atliekamas viso proceso metu, yra pats efektyviausias. Šiuo metu dažniausiai naudojami metodai yra tokie:

Vandens patvankos

vandens patvanku formavimas betonui kietejant

Vandens patvankos

Lygiems, horizontaliems paviršiams prižiūrėti kietėjimo metu galima sukurti vandens patvankas - dirbtinas užtvankas aplink betono perimetrą, kurios neleidžiant vandeniui nutekėti. Tam gali būti naudojamas smėlis, žemė ar pats betonas. Tai yra labai efektyvus būdas, užtikrinantis drėgmę betone bei palaikantis tolygią temperatūrą. Pastaba: šis metodas didesniems objektams yra nepraktiškas.

Laistymas vandeniu

kietejancio betono dengimas

Laistymas vandeniu

Vandens liejimas ant betono taip pat yra geras būdas užtikrinti tinkamą kietėjančio betono priežiūrą. Šis procesas yra atliekamas periodiškai – siekiant užtikrinti, kad betonas neišdžiūtų bent jau pirmas 7 paras. Patogiau naudoti vamzdelių ar žarnų sistemas, kurios pastoviai purškia vandenį and betono paviršiaus. Tačiau, šio būdo minusas yra jo kaina – reikia įrengti papildomas drėkinimo sistemas, naudoti daug vandens bei atidžiai prižiūrėti visą procesą ir praktiškai negalima vykdyti jokių sekančių darbų.

Dengimas dembliais, užklotais

kietejancio betono liejimas vandeniu

Dengimas dembliais, užklotais

Betono paviršiaus dengimas drėgmę kaupiančiais užklotais turi būti atliekamas iškart, kai betonas pakankamai sukietėja, tam kad nepažeisti betono paviršiaus. Labai svarbu, kad visas betono paviršius būtų sandariai uždengtas, įskaitant briaunas. Uždengti dembliai turi būti pastoviai drėkinami tam, kad betono paviršius visada galėtu įgerti drėgmės. Šis metodas taip pat reikalauja papildomų medžiagų bei daug priežiūros, todėl gali būti nepraktiškas didesniuose betonavimo projektuose. Be to, labai daug atliekų.

Kodėl SINAK S-102™ yra pranašesnis už drėkinimą vandeniu?

Esant optimaliam vandens ir cemento santykiui (apie 0,5) – kietėjančio betono priežiūra turi būti atliekama bent 14 parų. Tai reiškia, kad pasirinkus bet kurį kietėjančio betono priežiūros būdą vandeniu, procesas turės būti vykdomas ir prižiūrimas bent 14 dienų. Dėl to išauga statybos darbų trukmė bei sąnaudos. Bandymais įrodyta, kad kietėjančio betono priežiūra, atlikta naudojant SINAK S-102™, turi tokį pat efektyvų poveikį hidratacijos reakcijai betono mišinyje, kaip ir to paties paviršiaus drėkinimas vandeniu 14 parų. Kietėjančio betono priežiūra, naudojant SINAK S-102™ priemonę, yra atliekama per keletą valandų, baigus darbus papildoma priežiūra nereikalinga, ant betono paviršiaus gali būti vykdomi kiti darbai. Šis būdas nereikalauja papildomos brangios įrangos ir pagalbinių medžiagų, o proceso pabaigoje nelieka jokių atliekų, kurias reikėtų utilizuoti.

Kietėjančio betono priežiūra naudojant polietileno plėvelę. Šis kietėjančio betono priežiūros būdas nėra toks efektyvus kaip vandens naudojimas, tačiau jį galima naudoti tiek vertikaliems, tiek horizontaliems paviršiams:

Horizontalus dengimas polietileno plėvele.

kietejancio betono dengimas polietilenu

Horizontalus dengimas polietileno plėvele.

Tai paprastas būdas sulaikyti drėgmę betono paviršiuje jo kietėjimo metu. Tam naudojama 125-mikronų polietileno plėvele. Nepatartina naudoti ant spalvoto ar raštuoto betono, kadangi dengiant galima sugadinti spalvą bei raštą. Svarbu, kad betono paviršiaus kraštuose plėvelė būtų gerai prispausta, kitaip po ja gali skverbtis vėjas, kuris greitai išdžiovintų betono paviršių. Jei dengiama juostomis - privaloma jas sandariai suklijuoti lipnia juosta. Naudojant šį metodą reikia nuolat prižiūrėti plėvelę, kitų darbų atlikti yra neįmanoma (galima pažeisti plėvelės sandarumą).

Vertikalaus dengimas polietileno plėvele.

vertikaliu betono pavirsiu dengimas kietejimo metu

Vertikalaus dengimas polietileno plėvele.

Vertikalus paviršius polietileno plėvelė turėtų būti apjuosiamas kaip įmanoma greičiau – nuo formų nuėmimo praėjus ne daugiau kaip 30 minučių. Tam, kad nepažeisti paviršiaus, jis turi būti pakankamai sukietėjęs. Jei betono paviršius turi specialią apdailą (raštą) – patartina plėvelę dengti ant sukonstruotų rėmų, kad ji nesiliestų prie paviršiaus. Naudojant rėmus nereikia laukti betono paviršiaus sutvirtėjimo – galima dėti apsaugą iškart pabaigus paviršiaus apdailą. Tačiau, papildomų rėmų konstravimas ir jų dengimas dar labiau pailgina statybos darbų trukmę bei padidina sąnaudas.

Kuo SINAK S-102™ yra pranašesnis už drėgmės sulaikymą polietileno plėvele?

Dengiant betoną polietileno plėvele yra sugaištama daugiau laiko. Jei darbai vyksta lauke – reikia nuolatinės priežiūros, kad užkloto perimetro kraštai liktų prispausti ir nesusidarytų skersvėjis po plėvele. Jei taip atsitinka - betono paviršius pradeda greitai džiūti ir gali sutrukinėti. Šis metodas reikalauja papildomos įrangos bei pagalbinių medžiagų. Su priemone SINAK S-102 – visi darbai atliekami per keletą valandų, papildoma priežiūra nereikalinga. Naudojant SINAK S-102™ sumažėja darbo jėgos sąnaudos, sutrumpėja bendra betonavimo darbų trukmė, rangovas gali toliau vykdyti darbus po priemonės išpurškimo. Instaliavimas yra nesudėtingas.

Kietėjančio betono priežiūra naudojant specialias medžiagas. Pagrindinis šio metodo pranašumas prieš vandens ar vandens sulaikymo metodus yra tas, kad nereikia atlikti papildomos priežiūros. Šios medžiagos gali būti skirstomos į dvi grupes: membraną sukuriančias ir nesukuriančias medžiagas.

Membraną sukuriančios medžiagos.

Medziagos sukuriancios plievele ant betono

Membraną sukuriančios medžiagos.

Taikant ši metodą, betono paviršius yra nupurškiamas specialiomis medžiagomis, kuriose yra dervų, vaško arba gumos. Išgaravus tirpikliui, betono paviršius pasidengia plona plėvele, kuri užkerta kelią drėgmės garavimui. Pagrindinis šio metodo minusas yra susiformavusi plievelė, prie kuriuos nelimpa kitos apdailos, remonto, impregnavimo medžiagos. Betono, padengtas membraną sukuriančiomis medžiagomis gali pagelsti dėl UV spindulių poveikio ir pasidaryti dėmėtas nuo keltuvų padangų gumos.

Membranos nesukuriančios medžiagos.

Kietejancio betono prieziura

Membranos nesukuriančios medžiagos.

Taikant ši metodą, betono paviršius yra nupurškiamas specialiomis medžiagomis (pvz. SINAK S-102™), kurios nesukuria papildomos plėvelės ant betono paviršiaus. Tokios medžiagos sukuria drėgmei nepralaidžią kapiliarinę struktūrą betono viduje ir greitai sustabdo drėgmės garavimą. Apdorojus betoną tokia medžiaga - jos pašalinti yra neįmanoma.

Kuo SINAK S-102™ yra pranašesnis už membraną sukuriančias medžiagas?

Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų metodų yra susidariusi plėvelė ant betono paviršiaus. Membranos nekuriančios medžiagos apsauginį barjerą sukuria pačiame betono viduje. Jei plėvelė yra suformuota ant betono paviršiaus, tai prieš klojant kitas medžiagas ją reikia pašalinti (šlifuoti, smėliuoti, gremžti ar nuplauti). Dėl to kyla statybos darbų sąnaudos bei ilgėja laikas. Be to, reikia papildomos įrangos ir medžiagų. Jei naudojate SINAK S-102™, sukietėjus betonui iš karto galima dėti kitas medžiagas, nes jokios papildomos plėveles ant paviršiaus nėra ir visos kitos medžiagos puikiai sukimba su betono paviršiumi. Be to, SINAK S-102™ priemonės naudojimo išeiga yra didesnė nei plėvelę sukuriančių medžiagų, nėra jokio aštraus kvapo, medžiaga yra nekenksminga žmogaus sveikatai bei draugiška aplinkai.

5. Kas atsitinka neteisingai atlikus kietėjančio betono priežiūrą?

Jei kietėjimo metu betonui leidžiama per anksti išdžiūti ar drėgmės kiekis yra nepakankamas (mažiau negu 80% santykinės drėgmės) – hidratacijos reakcija nutrūksta. Dalis cemento lieka nesureagavusio ir betonas nepasiekia optimalių savybių. Pasekmės:

  • Daug mažesnis betono stipris gniuždant ir tempiant;
  • Paviršius sutrūkinėja ir suaižėja;
  • Mažas atsparumas šilumos-šalčio ciklams;
  • Paviršius neatsparus mechaniniam išdilimui, dulka;
  • Didelis skysčių įgeriamumas – prasideda nuolatinė erozija;
  • Sutrumpėja eksplotacijos laikas.